V berounské Obchodní ulici je v posledních dnech rušno v místech, kde donedávna stála prodejna společnosti Penny. Typická oranžová sedlová střecha s bílými zdmi už jsou minulostí – zůstalo pouze torzo budovy. Mluvčí společnosti Tomáš Kubík vysvětlil, že prodejna už vzhledem ke svému stáří nesplňovala nároky na servis, a dostane tak zcela nový kabát.

Zápisy do prvních tříd v Králově Dvoře.
Návrat do osmdesátých let? Ve třídách na Berounsku bude opět až třicet prvňáků

„Proto jsme se rozhodli pobočku dočasně uzavřít a provést rozsáhlejší stavební úpravy, které by za provozu nebylo možné udělat. Prodejna bude mít unikátní dřevěnou střešní konstrukci, která nejen že hezky vypadá a působí teplým a útulným dojmem, ale je také udržitelná a šetrná k životnímu prostředí,“ uvedl mluvčí Penny a připomněl, že zákazníci se mohou těšit na výrazně větší prodejní plochu a zaměstnanci na nové zázemí s odpočinkovou místností, kuchyňkou a sprchami.

Samoobslužné pokladny? Zatím není rozhodnuto

Zatím ještě není jasné, zda v rekonstruovaném obchodě budou k dispozici samoobslužné pokladny. „Toto rozhodnutí ještě nepadlo. Ze zkušenosti víme, že ve velkých městech je zákazníci využívají rádi, naopak v menších městech preferují spíše osobní kontakt. Věc je tedy ve fázi zvažování,“ poznamenal Kubík.

Větší podlahová plocha obchodu nabídne nejen širší uličky, ale také komerční prostor, kde bude otevřena nová lékárna. „Zákazníci si v rámci nákupu budou moci v případně potřeby i vyzvednou léky v lékárně, která bude v obchodě k dispozici,“ řekl Kubík s tím, že zatím nemůže potvrdit, který lékárenský řetězec se tam usadí.

13. ročník berounského happeningu Čekání na tramvaj
Ani letos se lidé nedočkali. Na tramvaj čekala v Berouně asi stovka cestujících

Ve veřejném prostoru se dlouho spekulovalo, že se do Obchodní ulice vrátí lékárna společnosti Dr. Max, jež léta sídlila v sousedním obchodním domě Kaufland a před více než dvěma lety ji nahradila konkurence z Benu. Deníku se nyní podařilo zjistit, že by ji za pár měsíců měli zákazníci nalézt právě v rekonstruovaném Penny.

Obchod by měl být znovu otevřen na podzim tohoto roku, přesný termín zatím není znám.