Součástí jedné z tras byla i návštěva místního muzea, které připomíná historii Komárovských železáren. „V muzeu i na pochodu jsme poprvé. Vybraly jsme si naučnou vlastivědnou stezku a jsme velmi zvědavé, co nás čeká. Příjemně překvapené jsme už ale na začátku," popsaly své pocity z návštěvy Komárova dvě turistky z Hořovic.´

Akci připravili členové Tělovýchovné jednoty Sokol Komárov, odbor turistiky. Pořadatelé připravili trasy pro pěší v délce od 10 do 33 kilometrů. Nejdelší trasa pro cyklisty, která vedla kolem Koněpruských jeskyní, měřila sto kilometrů. Nejnáročnější však byla Tajná trasa. „Vede vojenským prostorem a nejsou zde turistické značky. Je zde náročná orientace i terén, a to kvůli vysokému převýšení," uvedla za pořadatele Olga Kleknerová.

K místním turistům se přidalo i občanské sdružení Přátelé Komárova, a to se svým projektem Naučná stezka. „K výročí Komárova jsme si dali za úkol obnovit stezku, která se dříve nazývala Železárenská. Lidé si ji mohou projít již dnes. Pokud na projekt získáme grant, mohly by zde vzniknout zastávkové cedule," uzavřel Luboš Štochl.