Pořadatelem byli členové Tělovýchovné jednoty Sokol Komárov, odbor turistiky. „Pro pěší máme připravené trasy o délce 13, 18, 23 a 28 kilometrů," sdělila za pořadatele Olga Kleknerová.

Jak dále uvedla, trasy pro pěší se podobaly těm, na které se turisté vydali v předchozích ročnících. „Naopak cyklistické trasy se snažíme každým rokem obměňovat. Letos jsme chtěli zvolit směr na Zaječov, vzhledem k výstavbě kanalizace v této obci to ale nebylo možné. Proto jsme trasy směřovali například na Karlštejn," doplnila Olga Kleknerová s tím, že cyklisté se mohli vydat i na tajnou trasu.

Mezi ty, kteří si nenechali ujít jednačtyřicátý ročník Pešíkova pochodu, byla i patnáctiletá děvčata Magdaléna Jakubová a Natálie Humlová. „Nejsem zde poprvé, už jednou jsem se vydala na cyklotrasu. Dnes to zkusíme pěšky," prohlásila jedna z nich při vyplňování přihlašovacího lístku u startu.

Na přihlášku účastníci pochodu vyplnili své jméno a uvedli vybranou trasu pro pěší či cyklisty. „Všem předáváme mapku. Po návratu dostanou dospělí i děti nejen diplom, ale i čaj a tatranku," prozradila další členka oddílu turistiky Božena Horová, která měla společně se svými kolegy na starost stanoviště pro pěší.

Ke komárovské sokolovně mířili dospělí i celé rodiny s dětmi. Každý si mohl vybrat trasu s ohledem na její náročnost a své schopnosti. Trasy pro pěší vedly převážně po turistických značkách lesními a polními cestami. Cyklisté se vydali na trasy po silnicích druhé a třetí třídy a po lesních asfaltových cestách.

Nejmladším účastníkem se stal dvouměsíční Péťa Bečka, který pochod úspěšně zvládl v kočárku. Naopak nejstarším účastníkem byl sedmasedmdesátiletý Emil Malek z Podluh.