Loňský Štědrý den byl pro rodinu Petry Sklenářové opravdu nezapomenutelný. Ještě 23. prosince si maminka dvouletého Dominika myslela, že nejkrásnější den v roce prožije se svým synem a přítelem Patrikem Mavrudisem. Jenže ráno na Štědrý den už ležela na porodním sále hořovické nemocnice a přivedla na svět druhého syna Dáňu.

„Vzpomínám si na ty chvíle, jako by to bylo včera. Termín porodu jsem měla stanovený na 25. prosince a já jsem si pořád říkala, hlavně ať jsem na Vánoce doma. Nakonec to chtěl osud jinak,“ říká s úsměvem spokojená maminka dvou roztomilých klučinů.

A osud si s rodinou Petry Sklenářové skutečně pořádně zalaškoval. „Vůbec jsme nečekali, že to bude kluk, na ultrazvuku i na genetice nám tvrdili, že je to jasná holčička. Když mi pak po porodu řekli, že mám chlapečka, nemohla jsem tomu uvěřit. Doma jsme měli připravené samé růžové oblečení, ale přítel s rodinou všechno stačili vyměnit za modré, klučičí,“ usmívá se maminka na své dva špunty.

A jakou osobnost dostalo štědrodenní dítko do vínku? „Daneček je moc hodný, šikovný kluk. Oproti svému staršímu bráškovi má ale klidnější povahu,“ srovnává oba sourozence Petra.

Když jsem z návštěvy odcházela, všimla jsem si cedule, kterou má Petra Sklenářová na dveřích: Tady bydlí bezva rodina. A k tomu nezbývá než srdečně blahopřát.