Jejich dcera Petra pokračuje v hudební tradici rodiny. S rodiči vystupovala od svých dvanácti let. Loni jsme ji mohli vidět v soutěži Česko Slovensko má talent a nyní je členkou dívčího seskupení The Apples. Navíc připravuje hudební setkání několika kapel, a to na počest svého tatínka. Více v rozhovoru Berounského deníku.

Jaké byly vaše hudební začátky?
Pocházím z hudební rodiny. Rodiče vystupovali s kapelou Gong, která stále ještě existuje. Můj tatínek před deseti lety zemřel, kapela ale hraje dál na tanečních zábavách i plesech. V hudebním prostředí jsem vyrostla. S rodiči a kapelou jsem po vystoupeních jezdila od svých dvanácti let.

Vystupovala jste i sólově?
Po revoluci rodiče založili další hudební seskupeni Duo Melody. Jednalo se o menší formaci s klávesami. Rodiče mne vše naučili a od čtrnácti let jsem s klávesami vystupovala sama. To mi vydrželo dvanáct let. Poslední dva roky jsem hrála s přítelem Ondřejem Schmidem v duu.

Nyní hrajete s dívčí kapelou The Apples. Jaký je tohle příběh?
Loni v létě jsem se zúčastnila soutěže Česko Slovensko má talent. Přihlásili mne moji studenti. Navíc mne v soutěži na klavír doprovázela moje studentka Johanka Štíchová. Myslím, že vystoupení studentky s učitelky bylo pro mnohé až dojemné. Mezi velmi úspěšnými kapelami v této hudební soutěži byla také dívčí skupina The Apples. Její členky mne nakonec oslovili s tím, že shání zpěvačku.

Jak jste na nabídku reagovala?
Nejprve jsem byla přesvědčená o tom, že ji nemohu z časových důvodů přijmout. Vyučuji na střední škole, v jazykovce, chodím hrát, vše je velmi náročné. Maminka mi však radila, abych nabídku přijala a posunula se tak výš.

Dala jste na maminčiny rady?
Ano. S kapelou jsem se sešla, slovo dalo slovo a začala jsem se skupinou The Apples jezdit na koncerty. Nyní v kapele zpívám a hraju na klávesy. Hrajeme po celé zemi, na Slovensku, nebo i v Holandsku. Naše vystoupení jsou ale velmi vzdálená od Berounska.

Proto vystoupíte v říjnu v Žebráku?
Nejen proto. Už dlouho jsem přemýšlela o tom, jakou akci připravit na počest mého tatínka, který v kraji řadu let sám kulturní akce pořádal. Rádi bychom uctili jeho památku a pokračovali v jeho odkazu. Bude se jednat o hudební akci, na které vystoupí několik kapel několika žánrů.

Prozradíte víc o kapele The Apples?
Kapela existuje již šestnáct let, členky se samozřejmě už několikrát proměnily. Více zajímavostí najdou čtenáři na www.apples.cz.

Kdy se akce uskuteční a na koho se mohou návštěvníci těšit?
Hudební setkání se koná v sobotu 26. října v kulturním domě v Žebráku a nese název Big Gig Žebrák.Vystoupí zde kapely z blízkého okolí jako například Půl dechu do měchu, sídlící právě v Hořovicích či dívčí kapela Futro, která vznikla při ZUŠ ve Zbiroze. Nebudou však chybět ani hosté ze vzdálenějších koutů - kapela Deep Day bude reprezentovat Příbramsko a TRAUTENBERK Tanz Metal dorazí až z Klatov. Vrcholem večera bude vystoupení dívčí rockové kapely The Apples-girls rock, kterou jste mohli vidět v televizní soutěži Česko Slovensko má TALENT. Dalším zajímavým hostem bude Michal Kašpar, přezdívaný PAWOUK, který byl pro změnu semifinalistou HLASU Československa. Můžete se těšit i na zpěvačku kapely Gong, Marii Svobodovou a celý večer zahájí dívčí vokálové seskupení Tadooba pod taktovkou Šárky Pexové.