V pití piva jsou Češi stále kabrňáci a roční spotřeba 160 litrů na hlavu to dokazuje. Prvenství si udržujeme již několik let a domácích pivovárků stále přibývá.

Pivo je dokonce bráno i jako lék, který působí blahodárně na lidksý organismus (samozřejmě podávané v přiměřeném množství). Obsahuje 92% vody a látky, které příznivě působí na výměnu tuků a cukrů v krvi, usměrňují krevní tlak, snižují obsah cholesterolu, omezují nadměrnou tvorbu inzulínu. Taky obsahuje antioxidanty, které snižují riziko rakoviny a zvyšují tělesnou odolnost. Je prokázáno, že pivo zvyšuje produkci tzv. hormonu štěstí (serotoninu). Ten hraje velkou roli v náladách lidí (radost, sen, sexuální chování, úzkost i bolest). Pivo má také uklidňující účinky a před spaním působí jako přirozené sedativum. Nejškodlivější složkou piva je alkohol, ten je ale v pivě obsažen jen ve velmi malé koncentraci. Jeho nadměrné pití však může poškozovat játra, ledviny a způsobit odumírání mozkových buněk. Ale pozor - riziko těchto problémů je ze všech alkoholických nápojů u piva nejnižší!

Dostali jste teď také chuť na "jedno točené"? Pojďte se zapojit do průzkumu a napište nám jak často pivo pijete, kdy na něj nejčastěji dostanete chuť a kolik piva průměrně vypijete? Anketa je zcela anonymní!