V rámci 4. ročníku Přehlídky pěveckých sborů vystoupily v sále kulturního domu pěvecké soubory dětí i dospělých. Pořadatelem přehlídky je Městské kulturní centrum Beroun společně se Základní uměleckou školou Václava Talicha.

Do letošního ročníku se zaregistrovalo šest dětských sbor. V moderním sále Plzeňky tak zazpíval dětský sbor při Základní škole Broumy, Skřivánek při Základní škole Zdice, studentský sbor Crispeace při SZUŠ Miluše Lidinské, Fasol – Misol z Prahy, studentský sbor J.B.S. Gymnázium Joachima Barranda Beroun. Svými písněmi potěšil posluchače také sbor Krákorky ze Základní umělecké škole Václava Talicha v Berouně.

„Za chvilku vystupujeme. Trému ale nemáme. Já se sborem Krákorky vystupuji už šest let. Podobných vystoupení jako je to dnešní, už mám za sebou hodně," svěřila se členka berounského sboru Krákorky Zuzka Křivancová.

Do letošního ročníku Přehlídky pěveckých sborů se přihlásilo o čtyři sbory více než tomu bylo v loňském roce a pro milovníky zpěvu to byl vážně krásný zážitek. Posluchači každý sbor odměnili nadšeným potleskem.

Po vystoupení posledního dětského sboru, pak všechny zazpívaly společnou píseň. Odpoledne přišly na řadu sbory dospělých.
„Všichni dnes zpívají nádherně. Přišla jsem se podívat na kamarádku, která zde vystupuje a jsem ráda, že jsem nezůstala doma," svěřila se Jitka Kyselá ze Zdic. V sále berounské Plzeňky se zpívalo i večer. V závěru akce se zde konal slavnostní koncert vystupujících.