Dodavatel, kterým je firma Strabag, potřebuje ulice uzavřít, aby zde mohl najednou položit finální vrstvu speciálního „tichého“ asfaltu, který pomáhá snížit hluk projíždějících vozidel. Pro automobily nad 6 tun stále platí, že se místu mohou vyhnout po dálnici D5, což platí i pro řidiče osobních aut. Uzavírka bude mít vliv i na dotčené autobusové linky, které uzavřenou částí o víkendu běžně projíždějí. Ty pojedou po objízdné trase. Při plánování cesty do zaměstnání či za rekreací je tak nutno s těmito komplikacemi počítat.

Podle mluvčího Regionálního organizátora pražské integrované dopravy (ROPID) Filipa Drápala se výluka dotkne autobusových linek 380, 384, 425, 631 a 638. „Všechny linky budou mezi berounským sídlištěm a Počaply, respektive Popovicemi, odkloněny po dálnici. Bez obsluhy tedy bude celý úsek mezi obchodním domem Lidl v Berouně a zastávky U tří zvonků v Králově Dvoře. Spoje linky 631 ukončené v zastávce U zámku budou zachovány,“ sdělil mluvčí.

Středočeský kraj ve spolupráci s městem Králův Dvůr se do rozsáhlé rekonstrukce pustil nejen kvůli zdevastovanému povrchu silnic, ale i z důvodu bezpečnosti silničního provozu. Křižovatka Na Knížecí je druhým nejvíce využívaným propojením hlavních komunikací v okrese Beroun. Šlo o velmi nepřehledný úsek s poměrně dlouhým přechodem bez světelné signalizace, který byl místem častých dopravních nehod. Výjimkou nebyly ani srážky s chodci. Město o úpravu usilovalo několik let.

„Rekonstrukci silnice v Plzeňské a Jungmannově ulici, která je v Králově Dvoře spojená s výstavbou dalších dvou kruhových objezdů, bohužel provází různá nepříjemná dopravní omezení. Velmi děkuji občanům i řidičům za jejich trpělivost a toleranci. V současné době se ale jedna z kruhových křižovatek dokončuje a díky ní se v Plzeňské ulici zlepší nejen její průjezdnost, ale hlavně bezpečnost,“ sdělil k věci starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Velká rekonstrukce Plzeňské a Jungmannovy ulice se tímto posune do další fáze a celkově potrvá až do prosince příštího roku. V rámci investice budou postaveny celkem tři nové kruhové objezdy a oprav se dočkají také oba mosty přes Dibří potok. Hlavním investorem akce je Středočeský kraj, se kterým na projektu spolupracují města Králův Dvůr a Beroun. Náklady se odhadují na 146,5 milionu korun.