Londýn, Sydney, Paříž, Beverly Hills, Beroun. Poznáte, co mají tato města společné? Všechny si nyní můžete projít a přitom zůstat v teple svého domova. Tato města jsou totiž součástí projektu Street View. Česká republika se tento týden stala třináctou zemí, která se do projektu zapojila. Kromě Berouna jsou nasnímána města Praha, Benešov, Příbram, Mělník, Říčany, Poděbrady i dálnice do Brna.

Jedná se o novou funkci českých Map Google, která umožňuje uživatelům prohlížet si snímky ulic a krajiny různých měst po celém světě v 360 stupňovém pohledu, tedy jakoby na tom místě opravdu byli. Mohou se procházet různými směry, podívat se nahoru i dolu, jednotlivá místa si přiblížit.

„Uživatelé si tak jednoduše vyberou restauraci na večer, připraví si plán cesty, najdou vhodné místo k setkání, zorientují se v nové lokalitě nebo jen tak projdou nová místa, která je zajímají. Přímo od našich uživatelů víme, že možnost procházet se ulicemi, jako by tam člověk skutečně byl, velmi oceňují, protože jim předem nabídne důležité informace o místě, které se chystají navštívit,“ uvedla tisková mluvčí Lucie Felcmanová.

Novinka nadchla i samotné Berouňany. „Vůbec jsem o tom nevěděla, slyším to poprvé od vás. Je to úžasné, takhle bude jednodušší se orientovat, pokud pojedu někam, kde to neznám. Nejdřív si cestu projdu na internetu,“ sdělila nám Jana Vránová z Berouna, kterou novinka přímo fascinovala.

Superlativy nešetřil ani berounský starosta Tomáš Havel. „Je to určitě zajímavý nápad, takhle se dá virtuálně cestovat po celém světě,“ uvedl Havel.