Na radnici tak dorazili představitelé Policie ČR, Hasičského záchranného sboru, městské policie, Nemocnice Beroun a Hořovice, Charity Beroun, okresní hygienické stanice, VaK Beroun, Střední zdravotnické školy Beroun, společnosti innogy a Arriva a farář Českobratrské církve evangelické v Berouně.

ON-LINE reportáž ke koronaviru najdete ZDE

V úvodu starostka poděkovala všem za spolupráci, která v této náročné době prověřila schopnost komunikace a vzájemné součinnosti. „Ta se v Berouně od začátku nouzového stavu dařila, všechny služby byly zajištěné a řada kroků se v Berouně uskutečnila dříve, než byly nařízeny státem či Středočeským krajem,“ sdělila na webu města mluvčí Jitka Soukupová.

Na setkání tak představitelé Berouna poděkovali všem za odvedenou práci, která byla náročná jak fyzicky, tak psychicky i časově. „Velmi si tohoto poděkování vážíme. Je to poprvé, kdy takto veřejně a oficiálně slyšíme, že si naší odvedené práce v době koronavirové epidemie někdo cení,“ shodli se všichni přítomní.

Beroun ale nezapomíná ani na ostatní. „Proto v červnu připravuje setkání těch, kteří v nouzovém stavu městu pomáhali. Ať už se jedná o firmy, které poskytly ochranné pomůcky nebo další materiál nebo o švadleny, které šily roušky a poskytly je městu pro jeho občany,“ dodala Jitka Soukupová.