Nová, 1,34 kilometru dlouhá a 4,5 metru vysoká stěna má devět únikových východů. Zahrnuje i opatření, která zamezí prorůstání trávy a pomáhají místo odvodnit.

„Stěna je osazena železobetonovými soklovými panely uloženými na gabionové zídky. Na ně byly naistalovány zvukově absorpční desky ze železobetonu,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Martin Buček a připomněl, že v prostoru za stěnou ještě pokračují dokončovací práce. „Jejich ukončení předpokládáme ke konci srpna. Na dálnici se však už jezdí bez omezení,“ potvrdil Buček.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

ŘSD stavbu zahájilo začátkem dubna a úsek oficiálně uvedlo do provozu s příchodem srpna. Celá investiční akce proběhla s minimálním omezením dopravy, kdy byl průjezd úsekem zpomalen na rychlost 80 kilometrů v hodině, v jednom týdnu pak na šedesátku. Náklady se blížily k 52 milionům korun.

Místo, kde vznikne nový kruhový objezd.
Foto: Stavba obchvatu Berouna se oficiálně rozběhne v září, reálně až za rok

V současné době probíhá veřejné výběrové řízení na zhotovitele výstavby protihlukových stěn u nedaleké Bavoryně v celkové délce 742 metrů. ŘSD vybírá z pěti nabídek. Předpokládá se, že stavbu zahájí na začátku druhého čtvrtletí příštího roku.