Před zahájením už byl areál naplněný stovkami dětí z berounských základních a mateřských škol. Všichni se na tuto tradiční akci, která je nejen plná adrenalinu, ale i velice důležitých rad a ukázek, velice těšili. Po uvítání představitelů města, hasičů a policie se velice bohatý program rozjel na plné obrátky. Moderátorem celého dopoledního programu byl Pavel Šilhavý, který tradičně hosty vyzpovídal a děti zval na jednotlivá stanoviště.

Vše odstartovala berounská městská policie ukázkami sebeobrany a psovodi kladenských strážníků. Velice dramatický nádech měl zákrok zásahové jednotky Středočeského kraje, kde policisté pomocí štítů a zbraní zajistili ozbrojené pachatele. Veliký zájem u dětí si získal simulátor Generali Česká pojišťovna, kde nejen děti, ale i příchozí dospělí návštěvníci mohli zažít pocit, jaké to je, když se automobil převrátí. Podobný zájem vzbudila i jízda na člunu po Berounce.

Před kempem na dopravním hřišti měl svůj stánek BESIP, kde si děti půjčovaly kola a na kole štěstí losovaly drobné ceny. Na závěr hasiči z berounského zásahového střediska zkrotili požár auta za pomocí čtyřkolky, nejprve vodou a na konec i pěnou. Přítomní je odměnili velkým potleskem. Jen velká škoda, že do Berouna nepřilétl, jakož to bylo tradicí, policejní vrtulník.