Od konce letošních prázdnin se takzvaná prevalence, tedy aktuální počet aktivních případů k danému dni, pohybovala někde kolem čtyřiceti případů. Do konce září se ale počet případů postupně zvyšoval až na téměř trojnásobnou hodnotu, kdy v předposlední zářijový den se čísla dostala na 119 případů.

Měsíc říjen byl obdobím sílení pandemie, kdy se nepříliš strmý, ale vytrvalý nárůst postupně měnil v exponenciální. Ten začal kolem 19. října a své tempo si udržel až do 23. listopadu. Zde je zaznamenáno zpomalení, kde se křivka lehce zplošťuje, kdy se hodnoty ke konci listopadu dokonce vracejí prakticky k těm, které byly zaznamenány o týden dříve, a sice na 1244 aktivních případů.


close Jak se region potýkal s pandemií od začátku září do konce nouzového stavu? info Zdroj: zdroj dat: Krizové řízení a ochrana obyvatelstva, MěÚ Beroun zoom_in Jak se region potýkal s pandemií od začátku září do konce nouzového stavu?

Odtud se křivka ale opět láme do prudkého exponenciálního růstu, jenž vrcholí 11. prosince na 1926 pozitivních obyvatel regionu s koronavirem. A stejně jak se vyvíjel celorepublikový trend, podobně tomu bylo na Berounsku, kdy se od tohoto dne čísla začala snižovat. O deset dní později, tedy tři dny před Štědrým dnem, se graf zastavil na 1379 pozitivních případů. Odtud čísla opět stoupají. Údaj k 25. prosinci, jenž byl posledním dnem nouzového stavu, ukázal 1600 aktivních případů.