Dvoudenní program se konal ve středu 15. a ve čtvrtek 16. černa. První den se všichni sešli v prostorách školky Na Homolce, o den později na odloučeném pracovišti Vrchlického. Středeční téma bylo 'Hlavně nesmí býti smutno' a neslo se v duchu pohádkových písní, na které si každá ze sedmi tříd připravila své vystoupení.

„Dětem i paním učitelkám patřil velký zasloužený potlesk. Po zdařilém vystoupení byly děti slavnostně dekorovány šerpou a obdarovány knihou s věnováním a pamětním listem. V další části programu byl dán prostor pro společné tvoření rodičů s dětmi, občerstvení a fotokoutkem, který byl letos vítanou novinkou,“ doplnila ředitelka mateřské školy Jitka Marešová.

Z pasování prvňáčků z 2. základní školy Beroun na čtenáře.
OBRAZEM: Děti z druhé základní školy v Berouně se oficiálně staly čtenáři

Druhý den připadlo rozloučení na Vrchlického. Zdejší školka pro rekontrukci vlastních prostor využívá prozatímní azyl nedaleké základní školy Na Závodí, na jejímž venkovním hřišti se program uskutečnil.

„Slavnostní vystoupení inspirované muzikálem Pomáda. I tady byly děti dekorovány šerpou jako absolventi a obdarovány knihou s věnováním a pamětním listem,“ doplnila ředitelka. Ta dětem popřála hodně úspěchů ve školních lavicích a zároveň podělkovala zaměstnancům obou školek za jejich práci.