Nadaci s nápadem oslovil zastupitel Radek Dolejš, který v Berouně působí také jako předseda komise pro cestovní ruch. Ten skluzavku viděl v Rakousku a zdálo se mu to jako vynikající věc. Bezobslužný a volně přístupný herní prvek bude začínat hned u stezky pro pěší a ústit bude do ulice Křenovka blízko Základní školy Jungmannova.

Délka tubusu by měla být 44 metrů a mělo by se tak jednat o jednu z nejdelších atrakcí tohoto typu v Česku. „Nedělali jsme si úplně nějaký hloubkový průzkum, ale velmi pravděpodobně bude patřit k nejdelším podobným skluzavkám u nás,“ sdělil Vratislav Randa, člen dozorčí rady Nadace Tipsport a spolumajitel stejnojmenné sázkové kanceláře.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Městská hora má velký potenciál pro trávení volného času, který není zdaleka využitý. „Nejen naši spoluobčané, ale i lidé z různých koutů republiky jezdí do Berouna například na medvědy. A když tam bude ještě takováto skluzavka, vidíme to jako zajímavé vylepšení. Určitě jde o atrakci, která bude viditelná, jež může být hezkým lákadlem, který do města přiláká více návštěvníků,“ uvažuje Randa. Dokonce sami lidé mohou přicházet s návrhy, jak tuto lokalitu ještě vylepšit.

Projekt vyjde zhruba na 2,5 milionu korun a drtivou většinu zaplatí Nadace Tipsport. Instalace skluzavky se ujme společnost Berounská sportovní, která má na starosti řadu dalších městských sportovišť a herních prvků.