Registrace pro děti běží již od 1. července a pátek 9. července byl první den, kdy se v berounském zařízení začalo s očkováním této skupiny. „K dnešnímu dni máme zaregistrovaných 450 dětí a dneska bychom jich chtěli naočkovat prvních 260,“ upřesnila koordinátorka očkovacího centra doktorka Romana Zajacová.

Pro rychlejší odbavení se doporučuje mít informovaný souhlas rodiče nebo zákonného zástupce již před samotným očkováním.

„Zájemci o očkování se můžou objednat pouze přes centrální rezervační systém a samozřejmě musí dítě přijít se zákonným zástupcem a podepsaným informovaným souhlasem a anamnestickým dotazníkem, který doporučujeme vyplnit před návštěvou centra, a to z důvodu rychlejšího odbavení,“ doplnila koordinátorka očkovacího centra s tím, že formulář a další informace k očkování lze najít na stránkách nemocnice.

Podle Zajacové přináší očkování dětí starších 12 let podobná rizika jako u dospělých lidí. „Všechny vakcíny jsou schválené Evropskou agenturou pro léčivé přípravky, takže jsou považované za bezpečné a účinné,“ řekla doktorka.

I když bylo v pátek v centru plno, zájem o očkování má obecně klesající tendenci. „Dnešní nával je spíše spojený s tím, že jde o první den, kdy jsme otevřeli místo pro pacienty 12+. Jinak registrujeme, že celkově zájem o očkování spíše ochladnul,“ dodává Zajacová.

V očkovacím centru Rehabilitační nemocnice Beroun bylo dosud podáno na 41 500 dávek, z čehož čítá 18 200 dokončených očkování.