Nemocnici se zásilkou navštívil Pavel Černoch tento týden ve středu. „Jsem velmi rád, že taková iniciativa vznikla, hlavně v této době. Jsem zpět v Česku teprve rok a za tu dobu, co jsem u Národního divadla, jsme nemohli moc vystupovat Stihli jsme se alespoň na této akci domluvit,“ uvedl pěvec, který má za sebou působení v milánské La Scale nebo v operních domech v Londýně, Mnichově či Berlíně.

Spolupráce s nemocnicemi není pro světově proslulého tenoristu novinkou. Kromě zpěvu se totiž Černoch věnuje i byznysu, jeho firma Fileno se podílí i na organizaci lékařských kongresů a on je tak v kontaktu třeba s velkými pražskými nemocnicemi v Motole, Na Homolce či na Karlově náměstí. Pro více než metrákový dar si ale vybral menší nemocnici.

Darování kostní dřeně. Ilustrační foto.
Covid-19 škodí na mnoha frontách. Kvůli němu výrazně ubylo dárců kostní dřeně

„Já osobně jsem chtěl podpořit berounskou nemocnici, protože sem s týmem profesora Neužila často jezdíme a v Berouně mám i část rodiny. Hlavně si myslím, že jak berounská, tak i její sesterská nemocnice v Hořovicích jsou ve výborném stavu, a to je něco, co by mělo být víc vidět,“ upřesnil Černoch.

On i jeho domovská scéna se dočkali ze strany berounských zdravotníků poděkování. „Ráda bych jménem vedení naší nemocnice i našich zdravotníků poděkovala Národnímu divadlu i jeho partnerům,“ sdělila PR manažerka berounské nemocnice Lucie Lišková.

Kvůli koronaviru se po rouškách a respirátorech v lékárnách jen zaprášilo.
Roušky jsou účinnější, než se myslelo. Mohou mít efekt podobný očkování

Pavel Černoch se nyní těší hlavně zpět na jeviště. „Tento rok byl kvůli koronaviru opravdu velmi dlouhý,“ přiznává. Z důvodu pandemie se prakticky nemohly pořádat koncerty, a tak například zkoušky a nezbytná cvičení se řešily online formou. Od příštího týdne by se však mělo začít vystupovat.

V posledních letech se tenorista začlenil mezi světovou špičku. V září ve Státní opeře například debutoval v obnovené inscenaci Toscy původně z roku 1947 s oceňovanou scénografií Josefa Svobody.