Hostomičtí se pokusili přilákat na akci, při které byly vysázené desítky stromů, i obyvatele města a okolních obcí. A jak to dopadlo? „Přišli jen ti, kteří chodí pomáhat pravidelně," konstatoval za město Hostomice Vít Maršálek. „Snažili jsme se pozvat i ty, kteří se do města v poslední době přistěhovali. To se nám ale nepodařilo," pokračuje Vít Maršálek. Podle něj by se lidé mohli více podílet na utváření svého bydliště. Se sázením si nakonec muselo poradit několik dobrovolníků z Hostomic, Bezdědic a Radouše.

Déšť výhodou
Víkendová akce města mohla lidi odradit i kvůli počasí, kdy od rána drobně mrholilo. Podle Lucie Maršálkové ale takové počasí je pro sazenice nejvhodnější. „Neosychají kořeny. Vhodná je i doba, ve které sázíme. Na jaře by mohly stromy usychat," sdělila jedna z těch, kteří se sobotním sázením pomohli. Jak dále uvedla, zasazením dřevin práce neskončila. Na jaře budou potřebovat další péči.
Hostomičtí vložili do nákupu nové výsadby několik desítek tisíc korun.

Výlov začal v osm
Sedm metráku ryb se rybářům podařilo vylovit z rybníka v Rokli nedaleko Bezdědic. „S výlovem jsme začali v osm hodin ráno. Lidem už ani nemusíme dávat vědět. Všichni z okolí si pamatují, že výlov se zde koná vždy první sobotu v listopadu," prohlásil rybář z povolání Jiří Uhlíř.
Ten dále prozradil, že raritou Rokelského rybníka, jak ho místní nazývají, je červený kapr. „Jedná se o okrasnou rybu, která je zároveň i jedlá," dodává rybář, který koupil šest kaprů před dvacet lety ve Vodňanech. Od té doby je ozdobou rybníka, který se nachází mezi Bezdědicemi a Hostomicemi.
Majitelkou rybníka v Rokli je manželka rybáře Jiřího Uhlíře. Pro ni je kapr velmi oblíbeným jídlem. „Nejvíc mi chutná upravený jako klasický řízek," uzavřela paní Uhlířová.