Tentokrát policisté obvinili třicetiletého muže, který přibližně od roku 2006 do měsíce dubna letošního roku prodával na území okresů Beroun a Praha – Západ drogu pervitin.

„Distributor se pohyboval převážně v katastru obcí Vráž, Loděnice, Mezouň a Rudná. Po předchozí telefonické domluvě prodal nebo zdarma poskytl nebo poskytl za protislužbu minimálně šesti osobám nejméně ve 34 případech drogu metamfetamin, zvanou také pervitin, a to ve formě krystalické látky bílé a žluté barvy. Jednalo se o látku nezjištěné koncentrace," uvedla k případu mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

V sedmi až čtrnácti případech předal obviněný drogu při osobních setkáních. 

Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami mu hrozí až pět let vězení.  Muž je vyšetřován na svobodě.

V uplynulém týdnu berounští kriminalisté už zadrželi a obvinili dvacetiletého muže z distribuce pervitinu.

„Obviněný muž drogu prodával v období od začátku měsíce ledna do dubna letošního roku na různých místech v berounském regionu," uvedla mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Zadržený muž měl v rámci okresu Beroun prodat několika osobám drogu metamfetamin, ve formě krystalické látky bílé barvy. Při vyšetřování případu kriminalisté také zjistili, že obviněný prodal jednadvacetiletému známému tuto drogu přibližně v 64 případech.