Koná se v pátek 19. 6. od 9 do 16 hodin v Kempu Beroun na Závodí. Preventivně informační akci pořádá město Beroun a složky integrovaného záchranného systému. Dopoledne je určeno především dětem z mateřských škol, žákům a studentům, odpoledne je určeno pro rodiny s dětmi a pro veřejnost.

Mezi největší lákadla budou patřit ukázky policie – přiletí vrtulník, psovodi předvedou výcvik a zásah policejních psů, k vidění bude policejní technika a také zajímavé záběry z crash testů společnosti Škoda.

Poříční oddíl přiveze svůj nový pracovní prám, který má kapacitu 8 osob, je schopen plavat i při naplnění vodou, umožňuje záchranu osob z vody a jeho součástí je kompletně vybavený záchranářský batoh. Hasičský záchranný sbor má nachystáno vyprošťování osob z havarovaných vozidel a ukázku hašení pomocí multifunkční čtyřkolky, která může sloužit také k transportu zachraňované osoby nebo techniky i ve špatně přístupném terénu. Můžete se těšit i na ukázku sebeobrany v podání městské policie.

Chybět nebude kompletní BESIP TEAM, kde si zájemci mohou vyzkoušet interaktivní simulátor jízdy automobilem a na motocyklu, simulátor otočení vozidla kolem osy a také nárazu v autě, „alkoholové brýle", které po nasazení připomínají vidění v opilosti. Den bezpečí vyvrcholí v podvečer dvěma koncerty. Od 17.00 zahraje kapela Broucy na zádech, od 19.00 vystoupí skupina KEKS.