Neznámý zloději nejprve vlezli na střechu přístavku u prodejny v Plzeňské ulici a rozebrali u ní část skleněné výplně horní stěny. Vzniklým otvorem vnikli ze střechy do prodejny.

„Pachatelé z prodejny odcizili motocykl typu skutr značky Kymco Super 8, 125, který měl modrou barvu, číslo VIN : LC2U82000D1000185, motocykl typu skutr Kymco Grand Dink 125i. Druhý odcizený stroj měl barvu čedičově šedé matalízy a jeho číslo   VIN bylo : RFBV51000C1400408. K tomu si přibrali dvanáct elektrokol značky  KTM, dvanáct   jízdních kol značky KTM, sedm elektrokol značky AGOGS a různé oblečení na motocykl.  Pachatelé si dále odnesli kožené bundy, kombinézy, rukavice mikiny, trika a k tomu přibrali finanční hotovost  a fotoaparát s náhradním objektivem," vypočítala mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Způsobená škoda dosáhne předběžně částky jeden a půl  milionu korun.
Berounští kriminalisté tento případ intenzivně šetří a zjistili, že již dva dny před provedeným vloupáním bylo na parkovišti před výše uvedenou prodejnou zaparkované vozidlo.

Jednalo se o červenou dodávku nezjištěné dopravní značky. K tomuto vozidlu přijelo v den, kdy bylo provedeno vloupání, a to kolem půl čtvrté ráno vozidlo tovární značky Ford Tranzit. Tranzit měl bílou barvu a vlek s mezinárodní poznávací značkou Polska.

V tuto dobu byla červená dodávka naložená na vlek za tranzitem a souprava odjela pryč. Podle policie by výskyt těchto vozidel na zmiňovaném parkovišti mohl s celým případem souviset.

„S ohledem na množství odcizeného zboží je jasné, že pachatelů muselo být několik a také doba, po kterou zboží z prodejny odváželi  musela být poměrně dlouhá. Zároveň předpokládáme, že se pachatelé budou snažit odcizené zboží někde prodat," upozornila Marcela Pučelíková.

V souvislosti s výše uvedeným případem žádá policie  případné svědky, aby své poznatky vedoucí ke ztotožnění pachatelů nebo vozidel sdělili kriminalistům v Berouně na telefonní číslo 974 872 455, nebo přímo na linku 158.

Před týdnem někdo také vykradl prodejnu v Hudlicích. Zloděj přelezl branku vedoucí k uličce za prodejnou a vlezl do ní větracím okénkem. Z prodejny odnesl zboží, stravenky a dobíjecí kupony pro všechny operátory. Škoda je téměř 200 tisíc korun.