Oba muži už dva roky čelí obžalobě z trestných činů spojených s financováním výstavby sportovní haly v Králově Dvoře za 72 milionů korun. Karel Mencl byl obžalován z porušení povinností při správě cizího majetku a ze zneužití pravomoci úřední osoby a Josef Laun z podvodu. Způsobená škoda dosahuje téměř deseti milionů korun.

Předseda senátu Jaroslav Zalejský soudní líčení ale opět nezahájil a rovnou ho odročil na únor.
A co ho k tomu vedlo? K soudu se už po čtvrté nedostavil předvolaný svědek, kterého si vyžádal jeden z obžalovaných.  Odmítla ho předvést i pražská policie.

Dalším důvodem pak byl požadavek státní zástupkyně Evy Svobodové, která vyžaduje doplnění a upřesnění zpracovaného znaleckého posudku.

Výstavba haly začala v roce 2005 a měla původně trvat dva roky. Město na ni získalo od státu dvě patnáctimilionové dotace a 20 milionů si mělo půjčit od banky. Výstavba skončila až v roce 2009.
Soudní líčení s oběma obžalovanými muži se táhne už dva roky a jak to tak vypadá, na průtahy svým způsobem i doplatili. Mohla se na ně vztahovat amnestie.

„Amnestie by byla závislá na výši jejich případného trestu. V případě, že by byli odsouzeni a dostali podmíněné tresty v určité délce, tak by se na ně amnestie vztahovala," uvedl  předseda senátu Okresního soudu v Berouně Jaroslav Zalejský.