Policejní hlídky při další rozsáhlé dopravně bezpečnostní akci, která se na Hořovicku a Berounsku uskutečnila v uplynulém týdnu, zkontrolovaly celkem 144 vozidel. Kontrolní akce nebyla tentokrát zaměřena na pásy a technický stav vozidel, ale pouze na rychlost. „Dopravně bezpečnostní akce se uskutečnila ve třech dnech a to v noci z pondělí na úterý, ve středu a v pátek,“ upozornila mluvčí berounského policejního ředitelství Veronika Benediktová.

Přes Svatou jezdí řidiči rychle

Uplynulé pondělí se policisté zaměřili na rychlost vozidel projíždějících obcemi Cerhovice, Žebrák a Zdice. „V těchto obcích zkontrolovali celkem šestasedmdesát vozidel. Přestupků se dopustilo pětadvacet řidičů,“ informovala Veronika Benediktová. V Cerhovicích policisté jednomu z řidičů naměřili rychlost 87 kilometrů v hodině.

Ve středu číhali policisté na piráty silnic ve Svaté, v Hýskově a v Králově Dvoře v části Levín. Zde zkontrolovali 46 projíždějících vozidel a přestupků se díky rychlé jízdě v těchto obcích dopustilo 36 řidičů. „Ve Svaté policejní radar naměřil nejvyšší rychlost dvaaosmdesát kilometrů v hodině v Hýskově,dokonce devadesát sedm kilometrů v hodině,“ poznamenala policejní mluvčí.

Při posledním kontrolním výjezdu řidiči na policisty narazili v Podbrdech, v Hlásné Třebani a v okolí některých berounských škol. Při této kontrolní akci policisté překontrolovali celkem 21 vozidel a udělili devět pokut. V Hlásné Třebani zadrželi dokonce řidiče, který jel se svým vozidlem přes obec rychlostí 135 kilometrů v hodině. „Tato riskantní rychlá jízda stála řidiče pět bodů a ve správním řízení mu může být uložena pokuta až do výše deseti tisíc korun,“ upozornila policejní mluvčí Veronika Benediktová.