Muž byl podchlazený a dávil se svými zvratky. Policisté ho proto okamžitě uvedli do stabilizační polohy, zabalili jej do izotermické fólie a snažili se mu uvolnit dýchací cesty.

„Během krátké chvíle ale začal ztrácet vědomí. Na místo dorazili také záchranáři a strážníci městské policie. Všichni společně se snažili muže přivést k životu. Policisté prováděli u muže srdeční masáž dlouhých dvacet minut a záchranáři pracovali na odsávání zvratků z dýchacího ústrojí a dalších oživovacích technikách,“ popsala průběh záchrany Marcela Pučelíková.

Dopravní nehoda dvou osobních vozidel značky Škoda na silnici II/118 u Železné na Berounsku.
Těhotnou ženu trefil při nehodě airbag do břicha. Musela raději do nemocnice

Celá situace byla pro zachraňující velice dramatická a vzbudila zvědavost i u většiny kolemjdoucích. Naštěstí měl tento příběh šťastný konec a díky všem zúčastněným se muže podařilo zachránit. Následně byl záchranáři převezen do pražské nemocnice.

„Tento případ záchrany lidského života díky profesionálnímu zásahu policistů není v dnešní době výjimkou, a to především i díky záchranářským kurzům, kterých se policisté účastní. V případě že jsou pak těmi prvními, kdo na místo události dorazí, mohou skutečně účinně poskytnout první pomoc do příjezdu záchranářů a dál jim být nápomocni,“ vysvětlila policejní mluvčí.

Pojízdný žebřík si hasiči nechali výrazně omladit
Pojízdný žebřík si hasiči nechali výrazně omladit