„V 17.05 hodin vyslal operační důstojník policisty z berounského oddělení hlídkové služby do Cerhovic k popálenému dítěti. Policisté Adam Kubů a Petr Zima přijeli na místo za tři minuty. Z kufru auta vzali zdravotnický batoh a pospíchali k popálenému dítěti. Od rodičů, kteří svému synovi poskytovali dle operátora ZZS laickou první pomoc, zjistili, že chlapeček v nestřežený okamžik na sebe zvrhl hrnec s rozpáleným olejem,“ sdělila tisková mluvčí středočeské policie Michaela Richterová.

| Video: Youtube

Oba policisté společně rodiče vystřídali v první pomoci, kdy Petr Zima přiložil batoleti na tělíčko popáleninový set, díky kterému mu výrazně zmírnil bolest a jeho kolega Adam Kubů mezitím připravil izotermickou fólii, aby dítě neupadlo do šoku a zamezil prochladnutí. Poté chlapečka zabalili do této fólie a deky.

„Podpraporčík Petr Zima vzal chlapečka do náruče a přenesl jej do sanitky, kde si ho převzali zdravotníci a poskytovali mu odbornou přednemocniční neodkladnou péči. Po celou dobu, kdy dítě lékař ošetřoval, byl tento policista u chlapečka, hladil jej po hlavičce a snažil se jej utěšovat. Kolega Adam Kubů mezitím zajistil bezpečnou přistávací plochu pro záchranářský vrtulník, který posléze transportoval dítě do jedné z pražských nemocnic,“ dodala Richterová.

„Dítě jsme předali letecké záchranné službě, která ho převezla na popáleniny do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady," upřesnil tiskový mluvčí středočeské záchranky Marek Hylebrant.

Případ si převzali berounští kriminalisté, kteří tuto nešťastnou událost v současné době prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.