Podle vyjádření ČTK opouští hnutí ANO kvůli kauze Čapí hnízdo, špatné vnitrostranické diskusi a svému nesouhlasu s oblastní a komunální politikou hnutí.

Své rozhodnutí zveřejnila v neděli i na svém facebookovém profilu. A opřela se i do komunální politiky. Kristýna Zelienková se totiž stala i zastupitelkou Berouna, a to až do dubna letošního roku. O mandát zastupitelky přišla kvůli změně trvalého bydliště.

„Na Berounsku jsem strávila 2 roky budováním struktur Hnutí, obětovala jsem tomu veškerý volný čas, omezila podnikání a takřka se nevěnovala rodině. Poté, kdy jsem kvůli poslanecké práci rezignovala na post předsedkyně oblasti, začalo nové vedení s politikou, kterou považuji za brutální porušování všech psaných i nepsaných pravidel Hnutí. Jsem přesvědčena, že lidé z vedení oblasti zakládali místní organizace v rozporu se stanovami, vyráběli falešné zápisy, schvalovali kandidátky bez svolání sněmů, účelově si měnili bydliště v naději na získání pozic v zastupitelstvech. Zcela nelegitimně mě obcházeli v komunální politice a snažili vyloučit 
z povolebních vyjednávání," uvádí Kristýna Zelienková mezi důvody, proč se rozhodla opustit řady hnutí ANO.

Podle jejích slov šlo o řízený proces ve kterém se vedení Hnutí za pomoci konkrétních lidí v oblasti / oblastech snaží eliminovat vliv a postavení lidí, kteří mají jiné názory. Že loajalitu chápe jako bezvýhradnou poslušnost. „Proto když mě p. Faltýnek vyzval k opuštění Berounska, abych se vyhnula návrhu na mé vyloučení, pochopila jsem konečně, že mě ANO ze svých řad vyhání. A že na tom pracuje systematicky a dlouhodobě," tvrdí Kristýna Zelienková ve svém písemném vyjádření na sociální síti.

Svým voličům ale vzkazuje: Abych předešla možným spekulacím, oznamuji, že se v žádném případě nevzdám svého poslaneckého mandátu."