Obyvatelé ulic Tyršova, Tovární a Na Náhonu přišli o zaběhlý obchod s potravinami, na který byli zvyklí řadu let. Důvodem byla výše nájmu za objekt. Jeho majitel nyní jedná s několika zájemci, kteří by objekt rádi využili. Jaké jsou jejich návrhy?

Poté, co se společnost Ekostyl CZ nedomluvila s majitelem objektu na výši nájmu, byla prodejna potravin uzavřena. Od 16. července se tak zdejší obyvatelé museli smířit se ztrátou obchodu a začít chodit jinam. „Ekostyl požadoval snížení nájmu. To by však zdaleka neodpovídalo tržní hodnotě za nájem, kterou si nový majitel objektu představoval,“ uvedla Michaela Winklerová z komunikační agentury zastupující majitele objektu, kterým je společnost CPI Group. Ta se v současné době rozhoduje, kterému zájemci dá přednost.

„Původně majitel komunikoval pouze s jedním zájemcem, který by v objektu zřídil levné potraviny. Počet zájemců se ale nyní rozšířil a majitel tak jedná i s provozovateli restaurací a firmou, která by zde ráda zřídit své sídlo,“ prozradila Michaela Winklerová.

Zatím není jisté, kdy budou jednání ukončena. Co však na tyto alternativy říkají obyvatelé lokality, kde se objekt nachází? „Určitě bych si v objektu představovala znovu potraviny, protože jsem na ně byla zvyklá a chodila jsem tam pravidelně nakupovat. Bohužel jsem slyšela, že by tam mohla být například restaurace s hernou, a to by byla hrůza. Zvlášť, když je za objektem hned park, kam si chodí hrát děti,“ sdělila Jana Počtová.

K zachování potravin se připojují i ostatní zdejší obyvatelé. „Musím se přiznat, že mi bývalý obchod chybí. Měli tam čerstvé uzeniny a lidé zde byli rozhodně ochotnější než v supermarketech. Navíc zde bylo otevřeno i v neděli dopoledne, takže když člověk vařil a zjistil, že na něco zapomněl, tak jsme si tam mohli hned doběhnout,“ vzpomínal Michal Sedláček.

Článek na toto téma z 24. července naleznete na adrese:

http://berounsky.denik.cz/zpravy_region/obchod_20070724.html