Povodně jim na pět dní vzaly domov. Někteří přečkali krizi u příbuzných, dvacet důchodců získalo dočasný azyl v krajském domově důchodců, který se nachází na opačném konci Berouna. „Bylo to tam úžasné, ale stejně jsme se těšili na dobu, až se budeme moci vrátit. Doma jsme tady," prohlásila včera před penzionem Na Parkáně pětaosmdesátiletá Růžena Čermáková. Společně s ostatními se do svého bytu vrátila hodinu po poledni.

Nemělo to chybu. Tak hodnotí náhradní ubytování všichni senioři. Poděkování míří i od vedení městského penzionu Na Parkáně. „Vše fungovalo perfektně," tak zhodnotila spolupráci s krajským domovem důchodů v lokalitě Pod Studánkou ředitelka městského penzionu pro seniory Na Parkáně Miroslava Kučerová.

A jak si poradili se sobotní evakuací přímo ti, kteří se o náhradní ubytování postarali? „Krizová lůžka jsme umístili i do masérny. Nejen pro lidi, ale i pro nás bylo důležité, že od první chvíle pomáhali hasiči. Spolupráce s nimi byla vynikající. V krizové situaci dokázali rychle jednat i naši zaměstnanci," konstatoval ředitel Domova seniorů TGM v Berouně Ondřej Šimon.

Život v penzionu Na Parkáně se hned po návratu seniorů začal vracet do normálu. Babičky i dědečkové si mohli hned u vchodu objednat obědy a dozvěděli se, které obchody jsou otevřené.