Beroun/ Náměstí Marie Poštové v Berouně v pondělí kolem půl jedenácté dopoledne obsadila hasičská a policejní vozidla. Dav lidí, který se během několika minut shromáždil v blízkosti náměstí, se usilovně snažil zjistit, co se děje. „Nevíte koho tady zabili,“ ptali se zvědavě dokonce někteří z nich. Podle počtu zasahujících aut lidé nabyli dojmu, že se v obchodě hořovické Jednoty stalo něco strašného.


Opak byl ale pravdou. Policejní vůz, tři zásahová hasičská vozidla, cisterna a auto s výsuvným žebříkem totiž vyjely zcela zbytečně. Ze střechy obchodu neunikal kouř, ale pouze pára z expanzní nádoby od kotle. „V nádobě byla horká voda, ze které unikala pára. Ten kdo požár nahlásil si ji spletl s kouřem,“ vysvětlil mluvčí berounských profesionálních hasičů Milan Provazník.


Na místo planého poplachu vyjela profesionálním hasičům na pomoc i cisterna dobrovolných hasičů z Králova Dvora. Ti s ní ale na místo už nedojeli. V blízkosti Plzeňky se stali přímými účastníky tragické dopravní nehody s osobním vozem. Zemřel při ní padesátiletý muž.