Hospoda, kterou požár z velké části zlikvidoval, je celá ze dřeva a dřevotřísky. Kdysi byla postavená v akci Z. „Soused mě v zbudil asi v půl šesté ráno. Vařil si kafe a slyšel výbuch. Pak viděl jak hoří auto a jak oheň přeskočil na hospodu. Tak zavolal hasiče a mne. Když jsem přišel na místo, hořel už krov střechy. Požár způsobil na zařízení rozsáhlé škody, a tak musíme hospodu zavřít. Jak dlouho nám budou opravy trvat, neumím odhadnout,“ uvedl spolumajitel vyhořelé hospody Zdeněk Nachtigal.


Do doby než přijeli berounští a chyňavští hasiči, pomáhali majiteli hospody s hašením požáru místní lidé. „Moc jich tady nebydlí. Je to téměř samota. Mám tu akorát tři sousedy,“ dodal Nachtigal.


Na místě zasahovalo 15 profesionálních a 8 dobrovolných hasičů. „Požár se z auta přenesl do půdního prostoru. Přibližná škoda je 800 000 korun. Podařilo se nám uchránit majetek v hodnotě pět milionů korun. Plameny už nestihly zlikvidovat část restaurace a ubytovnu, která je u hospody,“ uvedl mluvčí berounských hasičů Jiří Zachariáš. Lokalizace požáru byla provedena v 6:23 hodin 4 proudy C52. Při zásahu došlo k lehkému zranění příslušníka HZS SČK, který utrpěl popáleninu II. stupně na dlani pravé ruky.

Příčinu požáru nyní šetří policie i profesionální hasiči. Nikdo zatím neví zda byl za živlem úmysl či nešťastná náhoda