Zastupitelé Králova Dvora na svém posledním veřejném zasedání, které trvalo zhruba pět hodin, zamítli žádost příbramské firmy Exim, která žádala o změnu smlouvy o smlouvě budoucí uzavřenou před několika lety na odkup dalších pozemků v blízkosti Hypernovy. Jednalo se zhruba o 13 348 metrů čtverečních. Podle smlouvy, kterou město s firmou uzavřelo před několika lety, získá Exim pozemky v případě, že na ně dostane územní rozhodnutí. To se ale Eximu dosud nepodařilo. Proto jeho zástupce požádal zastupitele města, aby v tomto bodě smlouvu změnili a pozemky jim prodali bez platného územního rozhodnutí. Přestože zástupce firmy zastupitelům města vysvětlil důvody, proč územní rozhodnutí ještě firma nemá, ti jeho žádost nakonec neschválili. Pro byl pouze starosta Karel Mencl. „Exim městu nabídl za jeden metr čtvereční tisíc sto deset korun. V současné době ale mají o tyto pozemky zájem další firmy, které městu nabídly za metr čtvereční zhruba o sto korun více. Zastupitelé se proto rozhodli, že počkají, jestli se Eximu podaří získat územní rozhodnutí a pak pozemky nabídnou do prodeje formou dražby či jiným způsobem,“ vysvětlil místostarosta Králova Dvora Petr Vychodil. Zastupitel Jan Choc dokonce navrhl, aby zmíněné pozemky město v současné době vůbec neprodávalo, protože jejich cena stále roste.

Děti dostanou nové hřiště

Ruku představitelé Králova Dvora zvedli pro rozpočtové změny a návrh, který předložil místostarosta na celkové řešení dětských hřišť ve městě. Podle něho bude v areálu sportovního stadionu vystaveno centrální dětské hřiště, které bude splňovat všechny normy. V lokalitě Pod Hájem by mělo být v rámci tohoto návrhu vybudováno menší dětské hřiště a v příštím roce v Karlově Huti. “Letos bychom do výstavby dětských hřišť investovali milion korun a v příštím roce více než půl milionu korun,“ poznamenal spokojeně místostarosta. Pro jeho návrh zvedli ruku i opoziční zastupitelé.

O něco rušnější bylo jednání o úvěru na sportovní halu, který si Králův Dvůr hodlá vzít od České spořitelny. Opoziční zastupitelé poukazovali hlavně na to, že se na hale proinvestovala spousta milionů korun, kterým provedené práce neodpovídají. Úvěr na výstavbu haly ale nakonec schválili.