Slavnostním večerem provázely šestnáctileté hráčky softballu Eliška Maryšková a Veronika Novotná. „Dneska jsme se sešli v kině, abychom si vyzkoušeli nový prostor pro pořádání galavečera. Jsme rádi, že jsme na galavečer s pořadovým číslem tři nemuseli čekat čtyři roky, jako tomu bylo v případě druhého ročníku. Chceme se ohlédnout za sezónou 2023 a ocenit nejlepší hráče, trenéry a rozhodčí,“ zahájila děvčata slavnostní událost.

Rok 2023 byl totiž pro klub nejúspěšnější v její historii. Hráči Piranhas získali osm medailí z vrcholných turnajů: tři medaile na mistrovství České republiky, čtyři medaile z open pohárů České softbalové asociace a stříbro na mezinárodním turnaji v Itálii.

Přijímací zkoušky. Ilustrační foto
Berounsko: TOP 5 škol, jejichž žáci nejlépe zvládají přijímačky na střední školu

„Navíc Tomáš Horáček byl vyhlášen nejlepším softballovým trenérem roku 2023,“ doplnil předseda klubu Piranhas Michal Maryška, který prozradil, že příští rok oslaví Piranhas desetileté výročí od založení klubu. U této příležitosti chystá klub nové logo a tedy i nové dresy. „Jednáme s městy Beroun a Králův Dvůr, že v zimě v roce 2025 bychom zde uspořádali největší halový turnaj pro děti v Evropě. Zúčastnilo by se ho více jak 20 družstev, které si zahrají ve třech halách. A 15. března 2025 se sejdeme všichni v Kulturním domě Plzeňka, kde oslavíme desáté výročí klubu,“ uvedl Maryška, jehož přáním je do konce roku 2024 vybudovat v Berouně vlastní hřiště. Poté Michal Maryška předal ocenění nejmladším hráčům.

„Piranhas stále rostou, už je nás více než dvě stovky a říkám nás, protože mám v Piranhas dceru. Je pro nás velký handicapem, že nemá Piranhas vlastní hřiště a musí jezdit trénovat například do Radotína. Přináším ale dobrou zprávu, v prosinci Rada města schválila nákup pozemku od Českých drah vedle skateparku, který bude určen pro sportování a budou tam moci působit právě Piranhas,“ prohlásil místopředseda Berouna Dušan Tomčo, který předal ceny další kategorii.

Zdroj: Hájíčková Jana

Ceny předávaly také Jana Hájíčková z Berounského deníku, předsedkyně okresního sdružení Beroun České unie sportu Martina Bozemanová, ředitelka jazykové školy Baltimore Aneta Kliková, prezident Evropské softballové federace Gabriel Waage anebo předseda České baseballové asociace Petr Dittrich.

Mohlo by vás zajímat: Točník a Hrady CZ: Kapelu Lucie čekají poslední společné koncerty, Koller končí

Zdroj: Radek R. Kaša