Pro nákladnou rekonstrukci návsi se rozhodlo vedení obce Praskolesy. Prostory náměstí a přilehlé komikace a chodníky jsou už totiž v dezolátním stavu a opravu si nutně žádají. Obec hodlá investovat stovky tisíc korun.

„Plocha návsi i silnice a chodníků má velmi poškozený povrch,“ vysvětluje starostka obce Zdeňka Drábková důvody zamýšlené rekonstrukce. „V minulosti byly Praskolesy plynofikovány a také z toho důvodu není vzhled návsi zrovna ideální, místy se povrch asfaltu zcela propadá a je děravý,“ připouští starostka.

Celkové náklady na rozsáhlé opravy se podle Drábkové vyšplhají zhruba na dva a půl milionu korun. „Během letních měsíců se bude asfaltovat a přilehlé chodníky projdou také opravami,“ vysvětlila starostka Praskoles.

Obyvatelé chystané změny ve vzhledu obce vítají. „Samozřejmě, rekonstrukce je tu na první pohled potřebná,“ rozhlíží se po návsi Gábina Smetanová. „Poslední ránou byla pro asfaltové povrchy rozhodně plynofikace,“ doplňuje. S tímto názorem se ztotožňuje i další obyvatelka obce, která si ale nepřála být jmenována: „Je to tu opravdu strašné, vždyť se podívejte! Oprava je už doslova nutná.“