Již několik dní před májovou veselicí místní chlapi vyrazili na májky. V pátek 10. května roku 2010 odpoledne se pak několik malých dětí se svými maminkami sešlo u obecního úřadu, aby společnými silami ozdobili máječky, které se pak rozvážely po vsi. U hospody byla vztyčena s pomocí techniky a několika siláků ozdobená vysoká máj, která se pyšnila svou výškou do dalekého okolí.

V sobotu se umoudřilo počasí, a tak se na májovém fotbalovém utkání sešla řada fanoušků, kteří podporovali domácí fotbalisty k vítězství. To se však nezdařilo, vižinští Sršáni prohráli. Odpoledne se májový průvod vydal v doprovodu hudby a dvou párů mladých májovníků směrem k obydlí pana starosty.

Při cestě zpět k místní restauraci se k průvodu přidali i malí, kteří nacvičili staročeskou besedu. Po svém vystoupení sklidili velký potlesk a jako odměnu dostali zmrzlinový pohár. Pak už se všichni sešli kolem májky. Místní siláci se za tónů hudby chopili pily a sekery a máj padla k zemi. Na špičku číhali svobodní mládenci, kteří se těšili na sólo na večerní zábavě. K tanci a poslechu tehdy  hrála až do ranních hodin skupina Úžas.

Hudební mazec na Plzeňce
PŘED 10 LETY: Na Hudební mazec do Berouna přijel Marek Ztracený
Nižborský zámek ožil svátkem keltů
PŘED 10 LETY: V Nižboru se slavil keltský svátek Beltain