Ceny města Beroun mohou získat výjimeční jedinci i kolektivy. Jsou určeny jako ocenění těch, kteří se v nebývalé míře a dlouhodobě zasloužili o propagaci dobré pověsti Berouna, vykonali mimořádný skutek či jsou velmi úspěšní ve svém oboru. O držitelích speciální plakety rozhodovali zastupitelé města, k nimž nominace zaslané jednotlivci, spolky i organizacemi postoupily přes letopiseckou komisi a radní.

Právě v rámci programu slavnostního večera v Plzeňce budou výsledky zveřejněny. Slavnostní chvíle umocní hudební program v podání Adély Řehořové ze ZUŠ Václava Talicha a Komorního kvartetu Českého rozhlasu. S proslovy vystoupí místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer, senátor za obvod číslo 16 – Beroun a současně 1. místostarosta Králova Dvora, a starostka Berouna Soňa Chalupová (oba ODS). Přímo na státní svátek 28. října se chystá pietní akt, a to od 15 hodin na Husově náměstí. Vystoupí Berouňačka a Smíšený pěvecký sbor Slavoš.

Poprvé byly ceny města udělovány v roce 2013. Tehdy je získali Vladimír Izbický, jehož snažení se podařilo vzkřísit hrnčířskou tradici města, a pěvecký sbor Slavoš.

Dosavadní laureáti Cen města Beroun
- 2013: Vladimír Izbický, Smíšený pěvecký sbor Slavoš
- 2014: PhDr. Jana Čapková, Karel Souček
- 2015: JUDr. Jana Civínová, Jiří Kahoun
- 2016: Božena Kebrlová, Zdeněk Zůna
- 2017: Marie Holečková, Karel Žák
- 2018: František Hampl, Peter Kuhar

Zdroj: www.mesto-beroun.cz/organizace/kultura-a-volny-cas/cestne-pocty-mesta-beroun