Ze setkání byli nadšení nejen kluci, kteří si zde užili spoustu zábavy, ale i jejich rodiče. „Je to krásné. Byla sem nadšená už z přístupu při porodu chlapečků. Setkání po letech je úplně úžasná záležitost, na to není slov," prohlásila maminka Veronika. Do parku přišla celá rodina, a to i s tatínkem Jaroslavem.

Zahradní slavnost pro předčasně narozené děti se konala podruhé. Nyní ji neonatologické oddělení uspořádalo pro děti, které jejich matky porodily v roce 2013 před 34. týdnem těhotenství a prošly intenzivní péčí na neonatologickém oddělení.
V hořovickém zámeckém parku, kousek od Sluneční brány, po které nese svůj název hořovická porodnice, se sešlo devětadvacet dětí s rodiči a sourozenci. Dohromady si slavnost užilo přes sto návštěvníků.

Děti, jejich rodiče a sourozence přivítala Milena Dokoupilová, primářka hořovické neonatologie, sestřičky a doktorky ze stejného oddělení. Pro děti a jejich doprovod byl připraven bohatý program a spousta her a dalších aktivit. „Počasí si také letos s námi chvíli pohrávalo, ale nakonec se přesně na průběh akce umoudřilo a dovolilo strávit s dětmi a rodiči nádherné odpoledne plné zajímavých her," říká primářka Milena Dokoupilová. Děti plnily různé úkoly, za které dostávaly razítka a na závěr získaly upomínkovou medaili a spoustu dárků.

Za organizací letošní akce stojí především Kamila Přádová, vrchní sestra neonatologie, a sesterský tým tohoto oddělení. Při hromadném focení pod stoletou lípou primářka Dokoupilová poděkovala svým sestřičkám za výbornou přípravu a organizaci a rodičům za přijetí pozvání. Zároveň vyjádřila své přesvědčení, že jejich ratolesti čeká skvělá budoucnost, jelikož to nejtěžší si vybrali hned na začátku své životní dráhy. Slíbila též, že v této tradici hořovická neonatologie bude pokračovat i příští rok.
A pocity z letošního druhého setkání? „Jedním slovem – nádherné. Na slavnosti pomáhaly naše sestřičky a jejich vlastní děti. Také si ale uvědomíte, že za vámi po třech letech dorazí rodiče, udělají si čas. A to je další odměna za naši velmi náročnou práci," uzavírá hořovická primářka.