Starostka Berouna Soňa Chalupová a místostarostové Michal Mišina a Dušan Tomčo se setkali se starostou Králova Dvora Petrem Vychodilem na své první oficiální výjezdní návštěvě nově zvolených představitelů města.

Obě města mají k sobě velmi blízko, a to nejen geograficky a historicky. V minulosti byla řadu let spojena v jeden celek. Obě města a jejich obyvatelé mají i v současnosti často společné problémy a zájmy, jako je rekonstrukce silnice v Plzeňské ulici a na ni navazující městská autobusová doprava zdarma. Představitelé obou měst tak při svém setkání vyslali jasnou zprávu všem, že i v dalších letech chtějí v řadě záležitostí spolupracovat.

Jedním z největších problémů, které obě města tíží, je doprava. Ať už je to stavba tzv. Jižního obchvatu, dálnice D5, díky které často kolabuje průjezdnost městy, ale také zmiňovaná rekonstrukce Plzeňské ulice. Témat, kterými se budou v příštích letech zástupci obou měst společně zabývat, je mnohem víc. A určitě nepůjde jen o dopravu. Je tedy dobrou zprávou pro obyvatele Berouna i Králova Dvora, že obě města chtějí při jejich řešení úzce spolupracovat.