„Nevím, co je horší, jestli sedět venku při pětatřiceti stupních, anebo když je čtrnáct stupňů, fouká vítr a prší. Rezignoval jsem a kávu s cigaretou si už dávám doma. Nebudu ji pít venku v zimě,“ uvedl například sedmašedesátiletý Miroslav Kaňka z Berouna.

Uvnitř restaurací tak přes den sedí jen pár hostů. Většina provozovatelů si proto zřídila předzahrádky. Vznikly hlavně na soukromých pozemcích, které patří k provozovně. Město Beroun zatím nové žádosti neeviduje.

„V centru už většinou všichni předzahrádku mají. Povolení o záboru si většina žadatelů obnovuje už na podzim. Povolení platí rok,“ vysvětlila mluvčí berounské radnice Jitka Soukupová.

Kolik procent lidí kouří?Zdroj: Redakce

O zřízení nové předzahrádky chtěl podle jejího vyjádření požádat provozovatel restaurace Na Baště, pak ale od záměru upustil.

Přestože už zákaz kouření ve společných prostorách platí třetí měsíc, ne všichni kuřáci se s ním smířili.

Městská policie řešila v Berouně několik případů porušení zákona v nočních barech a hernách. Bylo to většinou na oznámení obsluhy. Jednalo se zpravidla o problémy s opilci. Při namátkových kontrolách zjistila pouze dva případy porušení zákona, a to v začátcích jeho účinnosti. Řešila to domluvou. Pokuta zatím udělena nebyla,“ poznamenala mluvčí.