Kazma, vlastním jménem Kamil Bartošek, si letos v červenci vystřelil z Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, kde místo slíbeného a českými hvězdami nabušeného filmu Tajný zákop představil vlastní celovečerní debut Onemanshow: The Movie. Trailer snímku byl vůbec poprvé promítnut právě v lázeňském městě s odkazem na srpnovou premiéru. Kazma na tehdejší tiskové konferenci uvedl, že na filmu pracoval čtyři roky.

Marketingová estráda, na kterou jsou lidé od známého influencera, moderátora a producenta zvyklí, zafungovala na jedničku. Stejně jako v řadě jiných kin bylo i v berounském letňáku narváno.

„V předprodeji si lístek koupilo kolem pěti set lidí,“ uvedl zhruba tři čtvrtě hodiny před plánovaným začátkem premiéry Jan Beznoska, manažer provozu kina s kapacitou devět set míst.

Začínalo se později

Ještě asi půl hodiny před zahájením promítání se návštěvníci mezi dřevěnými lavičkami spíše ztráceli. Jenže kino se postupně začalo naplňovat a o pouhých patnáct minut později byla už půlka amfiteátru obsazena.

Od úterní předpremiéry zaplnila online prostředí řada informací o Kazmově snímku včetně prvních recenzí. Většina berounských diváků se ale shodla, že první zveřejněné dojmy a poznatky k filmu záměrně ignorovala. Nechtěli se nechat připravit o překvapení.

Kolem 21. hodiny se fronta před branami kina stále nezkracovala a zároveň se prodlužovala řada u občerstvení. Pořadatelé dokonce odložili čas promítání asi o 20 minut, protože přísun lidí ne a ne ustat. Pak se ještě nějakou chvíli čekalo, než se celý amfiteátr usadí. Světla zhasla několik minut po půl desáté.

Přišly i děti a senioři

Předpoklad, že známý průkopník videí na českém internetu přiláká spíše mladší generaci, byl mylný. Mezi návštěvníky byly zastoupeny prakticky všechny věkové skupiny – od dětí přes teenagery a dospělé až po seniory. Jak potvrdil Deníku Beznoska, na Kazmy první celovečerák se přišlo do Berouna podívat téměř šest set lidí.

„Napočítali jsme 592 platících návštěvníků. Jde o druhou nejlepší návštěvnost kina vůbec. Více lidí přišlo už jen na český snímek Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Šlo o první komedii vysílanou těsně po covidu, která byla volně přístupná bez jakýchkoli covidových restrikcí. Byl to dobrý film a lidé byli navíc lační po kinu a kultuře vůbec, takže tehdy přišlo sedm set lidí,“ připomněl Beznoska.