Už před rokem napadlo Barboru Černou z Neumětel, že by mohla uspořádat dětský bazárek. Pak ale myšlenku zavrhla, že by s tím bylo moc práce. „Letos jsem se s nápadem svěřila sousedce Evě, která se nabídla, že mi pomůže. A tak jsme se do toho pustily. Nakonec nám pomohly ještě další tři kamarádky,“ svěřila se Barbora Černá, která chtěla prodat věci po svých čtyřletých dvojčatech a zároveň jim nakoupit něco nového.

„Zeptala jsem se starosty, jestli by nám na týden pronajal kulturní dům. Souhlasil a ještě nám pomohl dostat informaci mezi lidi,“ připomněla.

S věcmi k prodeji přišlo předem čtyřicet lidí. „Někdo přinesl dvě tašky, jiný šest krabic. Všechno muselo být zapsáno a každá věc opatřena iniciálami prodávajícího, číslem zboží a cenou. Sešlo se nám pět stejných iniciál, takže to bychom museli případně příště doladit,“ poznamenala Barbora Černá, která zatím netuší, zda se bude bazárek v příštím roce opakovat, na což se ptali i nadšení zákazníci. „Ještě nejsem rozhodnuta. Mrzelo mě, že nepřišli místní, mnoho zákazníků přijelo odjinud,“ dodala.

Prodávalo se v pátek a v sobotu, v neděli se pak neprodané zboží vracelo zpět majitelům. „Prodali jsme hodně jízdních kol a koloběžek. Největší zastoupení mělo oblečení od 0 do 1 roku. V pátek přišla manželská dvojice, která nakoupila oblečení pro miminko asi za tři tisíce,“ uvedla Černá.

Ceny byly symbolické. Například trička stála kolem 20 korun, přenosná postýlka 200 korun. Kromě oblečení se nabízela i obuv, sportovní nářadí, tašky, batohy nebo hračky.