Podle informací policie došlo k přepadení v čase mezi 3.50 a čtvrtou hodinou ranní. „Na základě výpovědi poškozeného by mělo jít o jednoho pachatele. Případem se zabývají policisté z berounského obvodního oddělení,“ potvrdila mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová.

Deník získal svědectví pokladní z přepážky vlakového nádraží, která se nachází v už zrekonstruované části výpravní budovy. Právě tato žena přepadenému pomohla. Pokladna se podle jejích slov otevírá ve čtyři hodiny ráno, do práce tedy pravidelně přichází chvilku předtím. „Chystala jsem si zrovna věci a vtom jsem viděla pána, jak bouchá na skleněné dveře. Podle ‚arriváckého‘ trika, které měl na sobě, jsem poznala, že jde o řidiče autobusu,“ uvedla.

Řidič na ni křičel, ať rychle zavolá policii. „Ptala jsem se, co se stalo. Řekl, že byl přepaden a přišel o všechno. Bez telefonu ani nemohl zavolat o pomoc, proto přiběhl k nám. V té chvíli ho nejvíce trápilo, že měl v ukradeném mobilu číslo na zaměstnavatele a nemohl dát vědět, že nevyjede,“ popsala dramatické ráno žena.

Pusté nádraží časně ráno

Pachatel si přitom mohl vyhlédnout i ji, protože do práce přišla jen pár minut před přepadením řidiče. „Incident jsem neviděla, ale myslím, že se to stalo, když šel k autobusu. Tam mohl být rozdíl nejvýš pěti, deseti minut od doby, kdy jsem do práce přicházela já. Chodíme tudy všichni s vědomím, že se tu takové věci mohou stát, a není to moc příjemné,“ poznamenala.

Podle informací policie se případ nyní vyšetřuje jako podezření z trestného činu krádeže osobních věcí a dále pak z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. „Za oba skutky pachateli hrozí až dva roky odnětí svobody. Kolegové momentálně analyzují kamerové záběry místa, kde ke skutku došlo, a zjišťují další možná svědectví,“ doplnila policejní mluvčí Schneeweissová.

Společnost Arriva se k věci odmítla vyjádřit. Není tedy jasné, zda je řidič v pracovní neschopnosti a o jaký spoj se konkrétně jednalo. „Událost nebudeme komentovat, probíhá její šetření,“ napsal pouze mluvčí Arriva Transport Česká republika Jan Holub.