Beroun, Hořovice/ Na údajnou silvestrovskou legraci doplatil dvacetiletý muž z Hořovic. Za ozbrojené přepadení známého ho poslal soudce Okresního soudu v Berouně na dva roky do vězení.


K trestnému činu došlo 1. ledna letošního roku po druhé hodině ráno. Mladík zastihl svého známého v Hořovicích na chodníku před domem v okamžiku, kdy telefonoval. Přistoupil k němu a se slovy „ruce vzhůru, naval prachy“ mu přiložil plynovou pistoli k břichu. Přepadený ale lupiče poznal a se slovy „co blbneš“ vytlačil pistoli nad jeho hlavu a odstrčil ho. Ten pak z místa činu utekl domů. Druhý den ho zadržela policie.


„Obžalovaný popřel, že by měl v úmyslu poškozeného, který byl jeho kolegou z práce, přepadnout a zmocnit se jeho peněz. Tvrdil, že šlo o legraci,“ informoval soudce Okresního soudu v Berouně Michal Pařez.


Obžalovaný připustil, že kolegu z práce s plynovou pistolí přepadl, tvrdil ale, že to nebylo proto, že by se chtěl zmocnit jeho peněz. „Celé jednání jsem provedl ve srandě. Poškozeného, který byl mým kolegou, jsem chtěl pouze vystrašit a ukázat mu zbraň,“ uvedl obžalovaný u soudu.


Mladý lupič v kritický den slavil s kamarády Silvestra a přestože pil alkoholické nápoje, nebyl, jak uvedl, výrazně pod jejich vlivem. Celou událost si prý pamatoval a věděl, co dělá. Když poškozeného viděl před domem, napadlo ho, že si z něho udělá legraci a vystraší ho tím, že zrealizuje přepadení za použití pistole bez zásobníku. Chvíli čekal, až poškozený přestane telefonovat, a když se nedočkal, tak nápad zrealizoval. Přepadený se ale začal chovat hystericky a přetahoval se s ním o pistoli. Přestože se ho snažil uklidnit, nedalo se s ním mluvit. Tak odešel pryč.


Poškozený u soudu uvedl, že obžalovaného zná z místa bydliště i ze zaměstnání, kde kontroluje jeho výrobky. Kvůli jejich kvalitě s ním měl mít několik konfliktů. Jednou prý od něho obdržel i SMS zprávu, ve které mu vyhrožoval, že ho příště zabije. S obžalovaným se ale po nějaké době o události bavil a začal jí vnímat jako hloupost. Z tohoto důvodu chtěl i trestní oznámení stáhnout.


Soud ale neuvěřil, že se jednalo o recesi a mladíkovi za loupežné přepadení uložil nepodmíněný trest.