Mohl byste se čtenářům Berounského deníku představit?
Jmenuji se Michal Bajaja, respektive Rambajsman, a snažím se provozovat s láskou kavárnu Rambajs.

Vaše kavárna pořádá letos druhý ročník Rambajs festu, mohl byste ho přiblížit?
Rambajs fest je vlastně poděkování našim zákazníkům za to, že tady můžeme už druhý rok být. Je to oslava s tancem, se zpěvem, se soutěžemi pro děti, dílnami a různými dalšími aktivitami. Hlavně je to ale to poděkování.

Program festivalu byl zaměřen hodně na děti, proč zrovna na ně?
Náš park je z 99 % procent zaměřený na rodiče s dětmi, je to takový náš směr a cíl, snažíme se, aby si to tady užili jak dospělí, tak i právě děti.

Co všechno nabídl letošní Rambajs fest?
Stejně jako loni jsme i letos využili služeb mého kamaráda Honzy Roušara z agentury Živý jukebox, která má pod sebou hudebníky, herce, kouzelníky….Zkrátka veškeré aktivity, které nám se hodí. Takže Živý jukebox se letos opět postaral o celodenní program. Namátkou byla v programu dětská diskotéka, Honza Roušar s pohádkovou kytarou, vystoupení dětského centra Světlušky a další.

Jak náročné je uspořádat takovou akci?
Rambajs fest je naše záležitost, máme samozřejmě partnery, kteří nám v tom pomáhají, byť jich bylo letos trošičku méně, ale to bylo způsobeno tím, že jsme lehce podcenili přípravu. Chtěl jsem začít s půlročním předstihem, ovšem opět jsem to nakonec řešil nejvíc měsíc předem, protože ještě kromě jiného spolupracujeme s Městským kulturním centrem, pro které děláme různé občerstvení na akcích a podobně, takže i to spojené s provozem celé kavárny nás dostatečně zaměstnává. Jsme tady vlastně od pondělí do neděle, 16, 18 hodin v práci každý den.

Jsou s kavárnou spojené i jiné akce?
Snažíme se tady v prostorách pořádat různé akce. Teď nás brzy čekají přednášky na téma výchova dětí, v minulosti jsme měli i nějaké esoterické přednášky, kurzy pletení, chodí nám sem i dámy, které navlékají korálky. Takže není to jen kavárna, rovná se dát si kafe a odložit děti, ale snažíme se to rozvíjet i nějakým komunitním směrem.

Kde byste nejraději viděl kavárnu za pár let?
Chtěl bych, aby se to stále posouvalo dál. Vize mám, mám jich spoustu, ale kolikrát bych se musel rozkrájet, abych to všechno stihnul. Už letos jsem chtěl dělat bleší trhy, které se, doufám, podaří udělat příští rok.

Bude další ročník Rambajs festu?
Tak určitě bude další ročník! To nemůže nebýt. Samozřejmě se budeme snažit, aby ten program byl zase pestrý, aby se líbil dospělákům a dětem a abychom si ho užili jako letos.

Máte velice speciální kostým. Jak vznikl?
Můj kostým Rambajsmana byl čistě spontánní nápad. Lidé mi říkali, že bychom měli mít nějakého maskota, a tak jsem si řekl, že když už jsem kavárně dal svůj obličej na sociálních sítích, tak proč ze sebe párkrát do roka neudělat toho Rambajsmana.

Chtěl byste závěrem něco dodat?
Chtěl bych určitě pozvat všechny dobré lidi, ať přijdou na kávu, na zákusek, načerpat pozitivní energii, kterou tady u nás nechávají ti malí prckové. A poděkovat těm, kteří jsou nám věrní, protože jsem velice rád za to, že je to tam, kde to je.