V době, kdy jsou již téměř všechny letní tábory beznadějně zaplněné a na dovolenou nezbývá čas či peníze, vyvstává před řadou rodičů otázka, co bude jejich dítě dělat o prázdninách. Někteří rodiče se proto rozhodli využít nabídky příměstského tábora. V Berouně se tento tábor koná letos již počtvrté a rok od roku je program pestřejší a zajímavější.

Letošní rok se konají čtyři běhy, z nichž první dva odstartovaly již včera. Podle jedné z vedoucích Šárky Jelínkové jsou sice všechny obsazené, ale i tak má dítě ještě šanci tábor navštívit. „Některé děti zapíšeme jako náhradníky, protože se vždy stane, že někdo nepřijde, protože je nemocný nebo si to rozmyslí. Rodiče tedy mohou své děti stále přihlašovat,“ sdělila Šárka Jelínková, vedoucí berounského pracoviště Domu dětí a mládeže Příbram.

Příměstský tábor se od klasického letního tábora liší především v tom, že rodiče své děti přivedou v osm hodin ráno a vyzvednou si je v 15 hodin odpoledne. Děti tak mají dostatek času strávit den zajímavým výletem či vlastnoručně vytvořit nějaký výrobek. „Na každý den máme připravený program, takže se děti rozhodně nenudí. Dnes na ně čeká například batikování triček nebo keramika a zítra máme v plánu společný výlet do Svatého Jana pod Skalou na ekofarmu. Ve středu jde první skupina na statek do Karlštejna a druhá skupina si pojede prohlédnout dravé ptáky na Točník. Kromě toho navštívíme i Hornické muzeum v Příbrami,“ prozradila včera Šárka Jelínková, která se setkává i s rodiči, kteří chtějí dát dítě na tábor jen na jeden den, což je samozřejmě možné.

Tábor je určený pro děti od 6 do 14 let, i když podle Šárky Jelínkové berou i předškoláky. Některé děti navíc nejsou na táboře poprvé, a tak se těší, co je letos čeká nového. „Jsem tu podruhé. Minulý rok jsme chodili hodně na výlety a vyrobil jsem si tu z keramiky kasičku ve tvaru domečku. Našel jsem si tady kamarády, kteří jsou tu letos taky, takže to bude fajn,“ prozradil desetiletý Marek Novák z Berouna.

Příměstský tábor Beroun

termíny: 9.7. – 13. 7., 16.7. – 20. 7., 20. 8. – 24. 8. vždy od 8 do 15 hodin pro děti od 6 do 14 let
cena: 950 korun, ve kterých je zahrnuto malé občerstvení, náklady na výlety a na výtvarnou činnost, odměny za soutěže
tel.: 311 623 665, 721 315 917
webové stránky: www.ddmberoun.cz