V Berouně bude rozhodně ve znamení oslav. Město si totiž připomene 750 let od první písemné zmínky. Přípravy na oslavy jsou již nyní v plném proudu.

Město příští rok nazvalo Rokem berounského medvěda, a tak medvědi jsou i v logu berounských oslav. Autorkou je Andrea Borovská .

K výročí města Berouna bude připravena řada akcí a zapojit se mohli i ostatní pořadatelé.

„V rámci kulturních grantů mohli žadatelé získat i finanční prostředky na akci vztahující se k oslavám 750. výročí města," uvedl místostarosta Berouna Ivan Kůs.

Jednou ze stěžejních akcí mají být velkolepé městské slavnosti Berounské hradby, které se po loňské odmlce do centra města vrátily již letos. V plánu je i galakoncert na Husově náměstí či setkání rodáků a obyvatel dalších českých či moravských Berounů.

„V rámci oslav nesmíme zapomenout ani na připomenutí dalších kulatých výročí jako je 70. výročí konce války, 600. výročí upálení Mistra Jana Husa nebo 160. výročí berounského Sokola," uvedl Ivan Kůs.

V rámci červnových oslav by měla být navíc slavnostně otevřená zrekonstruovaná Plzeňka.

Město Beroun v loňském roce odkoupil společenský dům od soukromého majitele. V letošním roce se městu podařilo získat finanční dotaci na rozsáhlé úpravy celého objektu včetně výtahu, nového sociálního zařízení či mobiliáře. Plzeňku bude mít na starost Městské kulturní centrum Beroun.