Už druhým rokem je totiž na mateřské dovolené s dcerou Anežkou. Lidé, o které Jitka Selmbacherová před mateřskou pečovala, si stále pamatují, že je ochotná, milá, vlídná, obětavá, poradí, na požádání vždy pomůže.

A co nominace pro Jitku Selmbacherovou znamená? „Je pro mě velkým překvapením. V první řadě bych touto cestou chtěla za ni poděkovat. Je to příjemný pocit a znamená pro mě především zpětnou vazbu na mou práci a hlavně velkou motivaci do dalších let," říká žena, která práci koordinátorky v berounském domově vykonávala před zmíněnou mateřskou dovolenou šest let.

Práce s lidmi ji baví. Je přesvědčená o tom, že péče o seniory je práce, která je především o trpělivosti, zájmu, naslouchání a pomoci. „Každý klient má jiné potřeby, každý den v práci je jiný. Ke klientům se snažím přistupovat profesionálně, cítím se potřebná, což mě naplňuje. Jsou i dny, kdy přijde stres a splín. Doposud v mé práci ovšem převažovaly dny radostné a po letech praxe, musím říct, že jsem si vybrala správně. Své zkušenosti předávám a budu předávat dál i svým dětem, neboť i já jednou budu chtít mít důstojné stáří, po boku někoho, kdo mi porozumí 
a pomůže," uzavírá Jitka Selmbacherová, kterou provází nominační číslo 14.