Počet odcizených jízdních kol každoročně stoupá a mnoho majitelů práci pachatelům usnadňuje. Kola nechávají na různých místech neuzamčená a nezajištěn. V případě, že je řádně nezajistili, z pojišťovny budou náhradu škody marně vymáhat.

Ve Slapské ulici v Berouně odcizil neznámý pachatel pánské horské kolo dokonce ze čtvrtého patra. Zloděj vnikl do panelového domu a ve čtvrtém patře, ve kterém měl majitel své horské kolo Merida Lignine 500 v.č. WC 250787H přes noc odstavené, přestřihl u kola jistící lanko a odnesl si ho. Škoda přesáhla částku 24 tisíc korun.

Pachatelé těchto krádeží nemají zálusk na drahá kola, která si jejich majitel nechá dělat takzvaně na míru. Ta jsou velmi těžko prodejná. Kradou proto jízdní kola běžných značek a průměrných cen jako neznámý zloděj v Králově Dvoře.

„Pánské horské jízdní kolo zmizelo ze sklepa domu v ulici Na Louce. Odcizené kolo má výrobní číslo PE08A02475," uvedla ke krádeži mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková. To, že si zapíšete výrobní číslo svého jízdního kola, může pomoci policii při pátrání po něm.