Se svou taneční partnerkou Petrou Pihíkovou získali páté místo na Světovém poháru v show dance. Tanečník se však netajil malým zklamáním. Nebýt nepovedené zvedačky mohli totiž světový pohár vyhrát.
„Díky tomu, že jsme vyhráli mistrovství republiky, jsme mohli naši zemi reprezentovat na světovém poháru, který se konal v Chorvatsku. Soutěže se i s námi účastnilo šestnáct duetů a šest postoupilo do finále,“ popisoval cestu do finále světového poháru Lukáš Procházka.

„S Petrou jsme soutěžili s choreografií Šermíři. Je to taková parodie na klasický sportovní šerm vyjádřený tancem na rytmy tanga. Oba máme kukly a kordy. Petra je v červeném a já v černém. Bohužel jsme asi málo trénovali v kostýmech, a tak se stalo, že mi ruka sklouzla po její sukni a pak přišel pád ze zvedačky. Byla to velká škoda, která nás mrzela a dlouho jsme ji rozebírali. Vítězství bylo totiž opravdu na dosah. I tak jsem ale moc šťastný, protože páté místo na světovém poháru je mým největším životním úspěchem,“ řekl Lukáš Procházka.

Nyní čeká Lukáše mistrovství Evropy v Maďarsku a mistrovství světa v Německu, která se konají na podzim. Kromě něj a Petry Pihíkové zde bude bojovat i dětské duo z taneční školy Freak D. C.

Mimo soutěží a dvou tanečních soustředění se nyní Lukáš Procházka stěhuje s celou svou taneční školou do nových prostor v Králově Dvoře. „Od starosty Karla Mencla přišla nabídka, abych taneční školu přesunul do bývalého protiatomového krytu v Králově Dvoře. Když jsem viděl, že tamní prostory by nám vyhovovaly mnohem lépe než ty stávající, seznámil jsem s touto myšlenkou rodiče a od září začne taneční škola Freak D. C. naplno fungovat tam,“ sdělil Lukáš Procházka, který největší pozitiva nových prostor vidí ve dvou velkých sálech, z nichž jeden má dvacet metrů. „Myslím si, že se nám tam bude rozhodně lépe trénovat, což by se podle mě mělo brzy projevit i na výsledcích. V současných prostorách jsme se totiž dost tísnili a před soutěžemi jsme museli chodit do tělocvičny. To už teď nehrozí,“ uvedl Lukáš Procházka, který se na novou taneční sezonu opravdu těší.