Přepadení se odehrálo 17. května v jedné z místních prodejen v deset hodin dopoledne. Lupičem byl sedmnáctiletý mladík z Králova Dvora.

Mladý pachatel tehdy přišel do obchodu a vybral si sluchátka, která položil na prodejní pult a i je zaplatil. Ve chvíli, kdy prodavačka otevřela pokladnu s penězi, mladík nečekaně prudce zareagoval. Využil příležitosti, že s ní byl v obchodě sám a toho, že byl po fyzické stránce zdatnější a vnikl k prodavačce.

„Vstoupil do prostor za prodejní pult a ženu s pomocí násilí odstrčil od kasy. Z kasy potom vybral peníze. Jednalo se o finanční částku v řádech několika tisíc korun," uvedla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Lupič potom s penězi z prodejny rychle utekl. Přestože při přepadení použil na prodavačku násilí, k jejímu zranění naštěstí nedošlo.

„Není to poprvé, co se v našem městě loupilo za bílého dne. My s manželkou večer raději nevycházíme. Jsme staří a máme už se zdejší mládeží nepříjemnou zkušenost. Loni na nás nějací výrostci chtěli 
u hřbitova peníze. Žena jim dala stokorunu, tak nás nechali být a zmizeli," poznamenal Tomáš Velek.

Pachatel nebyl při přepadení maskovaný, a tak žena poskytla policistům jeho podrobný popis.
„Díky dobré znalosti místních lidí se policistům z Obvodního oddělení policie 
v Králově Dvoře podařilo velmi rychle zjistit o koho se jedná. Přišli na to, že přepadení prodavačky má na svědomí sedmnáctiletý mladík," uvedla mluvčí berounské policie.

Případem se proto začali zabývat také berounští kriminalisté. Ti na základě získaných poznatků mladíkovi prokázali spáchání trestného činu loupeže. Policisté ho už také z něho obvinili. Do vazby ale nešel. Policie ho stíhá na svobodě.

Jelikož se jedná o mladistvého bude mu v případě odsouzení jeho trest snížen na polovinu. Za loupežné přepadení je trestní sazba až deset let vězení. Mladík si tak může za mřížemi některého z nich pobýt maximálně pět let.