A co se stane s budovou stávající knihovny? Hořovičtí se ji snaží už řadu let prodat. V minulosti několik možností ztroskotalo, teď se vyskytly další.

V rámci prodeje budovy současné knihovny obálkovou metodou se přihlásili dva zájemci. K otevírání obálek došlo na čtvrtečním veřejném zasedání zastupitelů města Hořovice. Zastupitelé nabídky posoudili a vybrali pro město výhodnější od hořovického občana, který hodlá za budovu knihovny zaplatit 3 miliony 845 tisíc korun.

„Objekt chci využít pro veřejné služby, provoz zdravotnických ambulancí a podobně. Rád bych zde vytvořil i kancelářské prostory. Součástí záměru je i pronájem bytů. Navíc souhlasím s tím, že knihovna může v budově zůstat do rekonstrukce náhradních prostor," říká muž, který o odkoupení budovy uvažoval už delší dobu.

Hořovičtí se o prodej knihovny pokusili už poněkolikáté. Podle místostarosty Hořovic Ondřeje Vaculíka je současná varianta výhodná nejen výší ceny, ale i načasováním. „Zrekonstruovat prostory nové knihovny ve Starém zámku se nám podaří do konce roku. Stěhování do nových prostor pak může nastat neprodleně," míní místostarosta Ondřej Vaculík.

Zastupitelé dali ve čtvrtek večer zelenou nejvyšší nabídce. Následovat bude upřesnění podmínek a podpis smlouvy. Zastupitelé dále jednali o spoluúčasti města na rekonstrukci sportovní haly, zabývali se rozpočtovým opatřením a v diskuzi se občané vyjádřili i k problémům s odpady. Zazněl zde i dotaz ohledně úpravy a rozšíření Panské zahrady.